

Tijdens deze 3-daagse tour langs de mooiste kerstmarkten van de Noord-Harz ontdekt u een streek die bekend staat om zijn feestelijke adventstijd. U bezoekt de plaatsen Goslar, Quedlinburg en Wernigerode. Midden in de binnenstad van Goslar bevindt zich de wondermooie kerstmarkt met het unieke, door honderdduizend warme lampjes verlichte, kerstnachtwoud.
Bij het nuttigen van een hete beker Glühwein kunt u genieten van de sfeer en vindt u vast een cadeautje voor thuis. De historische kerstmarkt in Wernigerode behoort tot één van de mooiste kerstmarkten van de Nord-Harz. Op het marktplein zorgen kunsthandwerkslieden in diverse verkoopstalletjes voor de kerstsfeer. Verlichting, Glühwein en kerstklanken, ware genieters weten het al langer, de adventstijd is op het marktplein van Wernigerode op zijn mooist.
Programma:
Dag 1: kerstmarkt Goslar
Vanuit diverse opstapplaatsen rijden we ’s ochtends via een stop naar de oude Keizerstad Goslar, de hoofdstad van de Harz. Op de markt vindt u de kerstmarkt van Goslar maar ook het raadhuis met haar schitterende huldigingszaal en de Kaiserworth. Het vroegere gildehuis van de lakenhandelaren is vooral bekend om haar beroemd en kleurrijke figuren en klokkenspel. Tegen de avond rijden we naar ons Hotel Ahorn Harz in Braunlage Na het inchecken volgt het diner.
Dag 2: Quedlinburg en Wernigerode
Na het ontbijtbuffet rijden we via een prachtige route naar Quedlinburg, UNESCO Werelderfgoed. De meer dan 1100 jaar oude stad is gelegen aan de noordoostelijke rand van de Noord-Harz en bekend om de Romaanse gebouwen en vakwerkhuizen. Na de vrije lunch gaan we naar Wernigerode, gelegen aan de voet van de hoogste berg van de Harz, de Brocken. De stad heeft de bijnaam “De bonte stad van de Harz’. Dit heeft ze te danken aan de kleurrijke historische vakwerkhuizen. Eén van de geliefdste kerstmarkten van de Noord-Harz vindt u op het Marktplatz. ’s Middags bij aankomst maken we eerst voor de liefhebbers een stadswandeling met gids en aansluitend kunt u een bezoek brengen aan de kerstmarkt. Tegen de avond terug naar ons hotel in Braunlage. ’s Avonds dineren in het hotel.
Dag 3: Osnabrück
Na het ontbijtbuffet vertrekken we uit de Harz en laten ruilen we de kerstmarkten van de Noord-Harz in voor die van de Altstadt van Osnabrück. Deze stad is bijzonder mooi in kerstsfeer. Op de kerstmarkt vindt u vele vakwerkstands en veel lekkernijen uit de regio. Vervolgens gaan we weer in de bus en brengt de chauffeur u weer terug naar uw opstapplaats.
Verblijf
U verblijft in het Ahorn Harz hotel te Braunlage. Dit is een uitstekend middenklas hotel met een restaurant, zwembad en lift.
Inclusief:
- 2 maal overnachting met ontbijtbuffet
- 2 maal dinerbuffet in het hotel
- Rondleiding door Wernigerode o.l.v. stadsgids
Toeslag 1 persoonskamer € 75,00
Opstapplaatsen
Heerenveen – Drachten – Leek – Hoogkerk – Assen – Beilen – Hoogeveen – Emmen
(Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend, de uiteindelijke ophaalroute wordt ca. 2 weken voor vertrek gemaakt)